Bitkoino vertei it raketai šaunant į viršų, smarkiai padidėjo ir valdžios pareigūnų bei teisėsaugos institucijų susidomėjimas juo. Todėl kriminaliniam pasauliui ši kriptovaliuta darosi vis mažiau patraukli.

Europos policijos biuro (Europolo) direktorius Robas Wainwrightas tviteryje paskelbė žinutę, kad 2018 metais pasaulyje nusikaltėliai pamirš bitkoiną ir pradės naudoti kitas kriptovaliutas. Tokie pokyčiai lems, kad teisėsaugos pareigūnams tokius veiksmus bus dar sunkiau išaiškinti.

Ekspertai sako, kad bitkoinas yra pernelyg populiarus, taigi ir pernelyg rizikingas, nusikaltėliams. „Bitkoinas yra dėmesio centre, todėl yra labiau vertingas investuotojams, tačiau mažiau įdomus pirmiesiems jo fanams – nusikaltėliams“, – aiškino „Warwick Business School“ docentas Daniele Bianchi. Europolo teigimu, atvejų, kai nusikaltėlius pavyko nustatyti sekant bitkoinus, auga.

Tokios įmonės kaip „Elliptic“ ir „Chainalysis“ seka bitkoinų pervedimus, susiedamos juos su juridiniais ar fiziniais asmenimis, ir glaudžiai dirba su teisėsaugos institucijomis. Bitkoino sekimas yra tikras iššūkis, tačiau kiekvienas pervedimas suteikia tyrėjams tam tikros informacijos, kuri gali padėti rasti kompiuterių, kuriais atliekama ar gaunama perlaida, IP adresus, taip pat nustatyti sumų dydį ir laiką.

Kartais to užtenka nustatyti asmenims, kurie atlieka ar gauna perlaidas. Tiesa, kai kurioms kriptovaliutoms tai netinka, nes jos tyčia yra slepiamos. Read more from 15min.lt…

thumbnail courtesy of www.15min.lt